SodaStream - czy warto kupić?

 

Hej. W dzisiejszym poście chciałabym podzielić się z Wami moją opinią na temat urządzenia do gazowania wody w domu - SodaStream. Jako osoba, która zdecydowanie bardziej woli wodę gazowaną od niegazowanej, o ile już zdecyduje się pić jakąkolwiek wodę, przedstawię Wam plusy i minusy tego urządzenia. Korzystam z niego od września 2022, więc myślę, że mogę się już wypowiedzieć. ;) Nie jest to reklama ani płatna współpraca, dostałam urządzenie w prezencie. Można je zakupić TUTAJ (link afilacyjny)

Plusy korzystania z SodaStream

 • Świeżo gazowana woda: SodaStream umożliwia przygotowanie świeżo gazowanej wody w domu w dowolnym momencie. Możesz cieszyć się orzeźwiającymi napojami bez konieczności kupowania butelek lub puszek. Lubię mieć wodę przy łóżku w nocy, a dzięki temu urządzeniu mogłam mieć gazowaną, zamiast zwykłej kranówki.
 • Kontrola poziomu gazu: Jeden z największych plusów korzystania z SodaStream to możliwość dostosowania poziomu nasycenia gazu w napojach do swoich preferencji. Jeśli lubisz mocno gazowane napoje, możesz dodać więcej dwutlenku węgla. Jeśli wolisz delikatne musowanie, możesz dostosować poziom gazu do swoich upodobań. 
 • Oszczędność finansowa: Kupowanie butelkowanych napojów gazowanych, a nawet wody, to koszty. Korzystając z SodaStream, inwestujesz raz w urządzenie, a następnie korzystasz z niego przez długi czas, co przekłada się na oszczędności finansowe.
 • Korzyść dla środowiska: SodaStream pomaga zmniejszyć ilość plastikowych butelek, które trafiają na składowiska śmieci. Korzystając z tego urządzenia, możesz samodzielnie gazować wodę w domu, co wpływa na redukcję plastikowego odpadu.

Minusy korzystania z SodaStream:

 • Konieczność wymiany CO2: SodaStream wymaga regularnej wymiany butli z dwutlenkiem węgla (CO2), które są potrzebne do gazowania wody. Wymiana butli to koszt 39,99 zł w Media Expert.
 • Ograniczona dostępność smaków: Chociaż SodaStream oferuje różne koncentraty smakowe (nawet zerówki) to nie zawsze dostępność konkretnych smaków  jest tak duża jak w przypadku butelkowanych napojów gazowanych. Niektóre smaki mogą być trudne do znalezienia lub sezonowe.
 • Trwałość gazu: Niestety, woda wygazowuje się szybciej, niż ta ze sklepowych butelek, pomimo zakręcania po każdym spożyciu.

Dobrze, teraz przejdźmy do rzeczy ważnych, czyli...

Ile pieniędzy można zaoszczędzić dzięki SodaStream?

Moją ulubioną wodą jest zielona Cechini Muszyna. Ta woda w 1-litrowej butelce kosztuje 1,96 zł. Zakładając, że wypijam litr wody dziennie (no bo serio, kto pije 2?) to miesięczny koszt wynosi 58,80 zł. Nabój SodaStream kosztuje te 39,99 zł, więc wystarcza mi na dwa miesiące (19,99 zł miesięcznie). W miesiącu zaoszczędzam 38,81 na wodzie, a w skali rocznej jestem w stanie zaoszczędzić 465,72 zł. Od tego daleka droga do BMW, ale można odłożyć na wakacje albo inne przyjemności dla siebie.

Sami przekalkulujcie czy Wam się to opłaca.

Podsumowanie: Według mnie jest więcej plusów, niż minusów takiego rozwiązania. Mnie się sprawdza - nie muszę chodzić specjalnie tylko po wodę do sklepu, sama ją sobie gazuję 😄

Mieliście może okazję skorzystać? Co sądzicie?

Komentarze

 1. Skoro jest więcej plusów to na pewno warto spróbować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Na pewno jest więcej plusów. Nie przepadam za wodą gazowaną, ale polecę mojemu bratu!
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Cześć! Bardzo Ci dziękuję za czytanie mojego bloga i wszystkie komentarze. Zawsze staram się odwdzięczyć. Miłego dnia!

instagram